Keeleõpetajad

uussigneuus_IMG4751

SIGNE LAIGU
inglise keele õpetaja, tegevjuht 

Olen õppinud Tallinna Pedagoogikaülikoolis algklasside õpetaja-metoodikuks ja lisaerialana põhikooli inglise keele õpetajaks. 15 aastat töötasin koolis ja aastal 2010 tegin oma elus kannapöörde – alustasin oma ettevõtja teed ning asutasin oma esimese ettevõtte, Emajõe Keeltekooli, mis on väga sügaval minu südames.
Minu suur kirg ja armastus on õpetamine ning annan lisaks keeltekooli juhtimisele ka igapäevaselt keeletunde. Keeletunnis ununeb aeg ja ruum ning ma olen nagu teises maailmas. Armastan meeletult oma õpilasi ning tunnen-tajun nende armastust ja tänulikkust minu vastu. Võiks öelda, et minu panus ühiskonda on teiste aitamine, kaasamine ja õpetamine. Õpetades olen ma elus selle kõige paremas mõttes.
Vabal ajal naudin koeraga jalutamist, ühiseid õhtusööke sõpradega, kauneid kunste ja lugemist. Kuulun erinevatesse organisatsioonidesse keeleõppest kinnisvarani.

uusKati_IMG4845-1
KATI KOTTISSE
inglise, vene ja eesti keele õpetaja

Kati on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli filoloogia teaduskonna nii inglise keele ja kirjanduse kui ka vene keele ja kirjanduse õpetajana ning lisaerialana omandanud ka eesti keele ja kirjanduse õpetaja kutse. Lisaks veel täiendanud ennast paljudel koolitustel (Aktiivõppe meetodid keeleõppes; Õppimine ja õpetamine kõrgkoolis; Oxford, „Advanced CLIL“ (lõimitud aine- ja keeleõpe)). Ta on õpetanud vene, inglise ja eesti keelt erinevates koolituskeskustes, Tartu Kutsehariduskeskuses ja Kaitseväe Akadeemias.

uusjufkinuus_IMG4708-2
JURI JUFKIN
prantsuse, ladina ja vene keele õpetaja

Juri on lõpetanud võõrkeelte teaduskonna romaani ja germaani keelte filoloogina ning lisaks Tartu Ülikooli aspirantuuri, mille tulemusena omab filoloogiateaduste doktorikraadi. Emajõe Keeletekoolis töötab Juri juba 2011. aastast- vene, prantsuse ja ladina keele õpetajana.

Yanni-Hrysicos-500x358
YANNI HRYSICOS
inglise keele õpetaja

Minu nimi on Yanni Hrysicos ja ma olen pärit Austraaliast. Olen oma  vanemate kaudu ka kreeka juurtega. Ma elasin Suurbritannias (täpsemalt draakonimaal… Walesis!) üle kahekümne aasta kuni Eestisse kolimiseni 2019. aasta mais. Olin aastaid sporditeaduste õpetaja Austraalias ja
Suurbritannias enne kohviku avamist ja pidamist Edela-Walesis. Pärast Eestisse kolimist olen taasavastanud õpetamise Eesti koolisüsteemis ja täiskasvanukoolituse sektoris inglise keele kaudu ning ma naudin seda täiega!
Usun, et enese väljendamine takistusteta ja selgelt vajalikus või soovitud keeles on võimas ja vabastav kogemus. Olles üles kasvanud koos oma Austraaliasse immigreerunud vanematega ning olles aastaid koos oma eestlannast abikaasaga, olen hästi kursis inimestega, kelle jaoks inglise keel on võõrkeel. Sellistest sisevaatlustest on saanud minu inglise keele õpetamise hindamatu osa.

Kristina

KRISTINA RADZIMISNKI
inglise keele õpetaja

Kasvasin üles Californias USAs ja inglise keel on minu emakeel. Õpetajana olen töötanud alates 2020.aastast. 
Juba lapsena lugesin ma nii tihti kui võimalik ning kindlasti aitas see kaasa minu armastusele keele vastu. Minu kireks on aidata teistel inglise keelt hästi rääkida – õpetada mitte ainult grammatikat, vaid ka väljendeid, hääldust ning inglise keele loomulikku kõla ja rütmi. Kõik see aitab keelt mõista ja olla mõistetud spontaanses vestluses inglise keelt rääkivate inimestega. Olen õnnelik, kui saan oma teadmisi kasutada õpilaste heaks, keda mul on privileeg õpetada. Näen selles võimalust ka ise samaaegselt õppida ja areneda.
Olen lahke ja hooliv inimene ning see kajastub ka minu õpetamisviisis.

Andrei-C20A0667-886x1024-1

ANDREI KUZITSKIN
vene keele õpetaja

Andrei on lõpetanud Tomski Riikliku Ülikooli magistrikraadiga bioloogias (1981) ja rahvusvahelistes suhetes (1997). Ta töötas Tomski oblasti administratsioonis infopoliitika osakonnas, samuti kultuuriosakonna juhatajana. Elab Eestis alates 2014. aastast. Andreil on õpetamise kogemus Tallinna ülikooli BFM-is ja mitmes ettevõttes. Praegu õpetab ta vene keelt võõrkeelena keeltekoolides ja ka põhikoolis. Andrei on välja töötanud mitu eksklusiivset haridusprogrammi vene keele õpetamiseks A1-B2 tasemel, tuginedes eesti ja inglise keelele. Omab kutsetunnistust. On tegev ka ajakirjanduses. Andrei räägib vene keelt (emakeel), samuti inglise, hispaania ja eesti keelt.

Kati Murutar (1)

KATI SAARA MURUTAR
eesti keele õpetaja

Õpetan eesti keelt Emajõe Keeltekoolis, Kehtna ametikoolis ja Juuru koolis ning ka tavaelu kõigil tasanditel iga mõtte, sõna ja teoga. Usun, loodan ja armastan keelte ja kultuuride koos loomist ja kestmist.  Mul on keelemeelne lastetuba: vanaema Linda rääkis minuga inglise ja guvernant Rachil Saltsman vene keeles. Pärnu Ülejõe gümnaasiumis oli mu südamesõber emakeele õpetaja Aino Kaldma, Tartu Ülikooli filoloogia teaduskonna ajakirjandusosakonnas oli mul au õppida Juhan Peeglilt, tänane hariduslik teejuht on akadeemik Ülo Vooglaid.  ZOOM-tunde annan teile Südamesalust.  Mind on õpetajaks õpetanud viis last ja seitse lapselast.  Jagan loovalt elurõõmsas eesti keeles inimeseks olemise arukust ja aukartust elu ees.

Helery Kuld

HELERY KULD
inglise keele õpetaja

Gümnaasiumi lõpus saavutasin ma inglise keeles C2 taseme ning hiljem TEFL kvalifikatsiooni, et aidata õpetajana ka teistel avada uksi, mida inglise keel minu jaoks avanud on. See on võimaldanud mul reisida ja elada välismaal, osaleda mitmetes rahvusvahelistes projektides ning tutvuda inimestega üle kogu maailma ja ma tahan anda ka teistele selleks võimaluse. 
Lisaks Hansa Akadeemiale on mul kogemust inglise keele mentorina ka rahvusvahelistes keelelaagrites. Õpetajana on minu jaoks kõige tähtsam luua toetav ja turvaline keskkond, kus õpilane julgeb proovida, katsetada ja teha vigu, et tulla välja targema ja enesekindlamana.